skutečný význam karty “zamilovaní”

Lidé si myslí, že karta ‘Zamilovaní’ je o lásce. Jasně. Ale je taky o něčem jiném, co je strašně důležité. Je o tom, že za každé rozhodnutí zaplatíme jeho cenu, jako Adam a Eva, když se rozhodli okusit plody stromu poznání.

Žít ve vztahu znamená zaplatit určitou daň, ale být sám také. Být věrný, nebýt, zůstat nebo odejít – život je plný těchhle rozhodnutí a nejhorší, co můžete udělat, je čekat, až to za vás někdo jiný rozhodne nebo čekat na zázrak.

I když se zdá, že nemáte na výběr, vždycky existují alespoň dvě možnosti – můžete něco začít dělat nebo můžete čekat. Čekání je rozhodnutí. Někdy ten očekávaný zázrak přijde. Většinou ale ne.

Karta “Milenci” podle mého především hovoří o tom, že člověk lásku vnímá jako Amorův šíp z čistého nebe, něco, co se mu prostě stane a nad čím nemá moc, a tak se modlí, aby to přišlo, ale přitom v každém okamžiku života se rozhodujeme,  a v lásce mnohokrát…

hrob, na kterém chyběla dvě jména

Příběhy, které poslouchám při vykládání z karet, jsou dojemné, smutné a někdy taky pořádně duchařské. Ráda bych se s vámi o jeden takový dnes podělila.

Dnes ráno jsem vyslechla zajímavý příběh.

V rodině, která na první pohled netrpěla žádným neduhem, začala pubertální dcera trpět sebevražednými sklony. Rodiče si nedovedli vysvětlit, co ji táhne k morbidním myšlenkám a k posedlosti smrtí.

Několik mých otázek pak odkrylo rodinnou tragédii.

[číst celé]

Jak mne málem uhranula cikánská čarodějnice

 

“Nechte si vykládat z ruky, jinak nebudete šťastná!”

Cikánské vědmy mají prý zvláštní moc a dokáží vám osud hádat z ruky.

Jednu takovou jsem nedávno potkala v Praze v kavárně Na Poříčí.

Nebylo možné se však ubránit pocitu, že zde jde o něco trochu jiného…

[číst celé]

 

Co se stalo magického letos na čarodějnice?

“Jediné kouzlo, na které ještě věřím”

Čarodějnice jsou magické. Noc ohňů, velký svátek pohanského kola roku.

Přesvědčuju se o tom každý rok. Něco podivuhodné se vždycky stane. Probudí mne živý sen nebo přijde náhoda, která se zdá být magická.

Letos taková znamení přišla dvě, a připomněla mi jediné kouzlo, na které stále věřím.

[číst celé]

Věštba ve 3 ráno

“Co mne naučila práce na americké věštecké lince”

Na věštecké telefonní lince uslyšíte ty nejzvláštnější věci. “Zejména mezi půlnocí a čtvrtou ráno,” říkali zkušení.

Někteří lidé volají, protože nemohou spát a další proto, že jsou sami. Občas narazíte na někoho, kdo pracuje v noci.

Jeden z mých nočních volajících byl kamioňák jménem Brad.

[číst celé]

PAMĚTI ČARODĚJNICE

Tento pětidílný seriál vyšel po mém odchodu do ústraní, na přelomu let 2016-2017 na zrušeném webu NoraToViNejlip.cz. Způsobil tehdy jemné pozdvižení. Po nějaké době moje výpovědi objevila a vlastními komentáři doplnila bloggerka Karolina Loskotová, vydavatelka Aluška.org. Protože mne fanoušci přesvědčovali, že něco takového na českém Internetu zoufale chybí, rozhodla jsem se s odstupem času seriál znovu zveřejnit a při té příležitosti přepsat a doplnit o všechno, co se během těch 2 let událo.

Proč jsem pověsila čarodějnictví na hřebík?

Tento článek rozčílí spoustu lidí. Mnoho dalších nejspíš jen pobaví a překvapí. Většinu lidí nicméně odpověď zajímá. Tento článek je odpovědí na otázku, proč jsem se po 8 letech úspěšné profesionální praxe rozhodla čarodějnictví pověsit na hřebík. Proč jsem tedy pověsila svůj plášť a kotlík na hřebík?

[číst celé]

všechno, co jste chtěli vědět o čarodějnictví… ale báli jste se zeptat!

Báli jste se zeptat, abych vás třeba neproklela, že ano. Tak tedy, dnes něco o tom, co jste vždycky chtěli vědět, ale báli jste se zeptat… a já bych vám to stejně dříve nemohla říci.

Například, “Jaké to bylo u Krause?”

[číst celé]

co doopravdy dělá čarodějnice?

Lidé se mne na to ptali bezpočetkrát. Co vlastně dělá taková čarodějnice? V čem to spočívá? Vytahuješ králíky z klobouku? Přičaruješ mi lásku? Nebo jsi vlastně taková psycholožka?

Jsem ráda, že si konečně bez okolků můžeme povědět, co doopravdy dělala jedna moderní čarodějnice. Má to hodně do činění s tím, proč to už nedělá.

Úvodem historka, která se doopravdy stala: zeptala se mne jedna kněžka lásky, v čem spočívá má práce. Pak se zamyslela a pronesla, „Vlastně děláme to samý.“ To mne přimělo k zamyšlení nad tím, co doopravdy dělám. Co dělá čarodějnice?

[číst celé]

proč jsem (ne)přestala s vykládáním karet

Dvakrát tři zamyšlení o tom, proč jsem v různých fázích svého života přestala s vykládáním karet, abych se k němu po určité době vždycky znovu vrátila. Jak se vyvarovat úskalí, spojených s věštěním sobě i druhým?

[číst celé]

8 důvodů, proč nevěřím na magii

Poslední z pětidílného seriálu, který pohřbil mé působení slavné čarodějnice, vyvolal největší skandál. Pouštím se v něm do dekonstrukce magie samotné.

Moje předchozí příspěvky hovořily o roli moderní čarodějnice a věštkyně ve vztahu ke společnosti a k rizikům, které její práce přináší. Nakonec to nikoho až tak nepřekvapilo (“Moje máma taky musela zanechat vykládání karet, protože pak u nás v noci zvonili divní lidé.”)

Ten opravdový skandál byl v tom, že jsem magii přestasla dělat a vyjádřila jsem nahlas pár svých pochybností. Jeden slavný současný okultista napsal, “Jen velmi málo čarodějů přísahá na svá kouzla.”

Došlo i na mne. K čemu jsem došla a co mne přimělo přestat dělat rituály, které byly můj život? Během let jsem jich udělala stovky Za svůj život jsem udělala několik set magických rituálů a stovky lidé jsem vedla při skupinových rituálech na seminářích. Nyní jsou tou dva roky, co rituály nedělám. Zůstává jediná otázka — proč?

[číst celé]